Noc vědců & Český Vševěd 2023

6. 9. 2023 - © 2015–2023, Noc vědců

Český VŠEVĚD 2023 je popularizační soutěž Noci vědců, jejím hlavním cílem je představit veřejnosti české vědce a jejich pracoviště, univerzity, vědecké i jiné vzdělávací instituce.

Kdo získá titul Český VŠEVĚD 2023? Rozhodni a dej hlas. Hlasování poběží do 15. října 2023.


V pátek 6. října 2023 proběhne na Mendelově univerzitě v Brně již po několikáte akce oživující v jeden večer stovky vědeckých budov – Noc vědců! Letošním tématem této populární akce je TAJEMSTVÍ

 

„Nejkrásnější, co můžeme prožívat, je tajemno. To je základní pocit, který stojí u kolébky pravého umění a vědy,“ řekl Albert Einstein, zatímco od stolu změnil svět. Zažijme tento pocit společně a nechejme vědu vyzradit její největší tajemství.

 

 Odhalete s námi 100Skrytá Tajemství Odpadů!

Zpracování odpadů nemusí zůstat navždy tajemstvím, když se mu budeme pořádně věnovat. Je správné třídění odpadů zahaleno rouškou tajemství nebo je to hračka? Jaké tajemné zvuky vydává ten který odpad? A víte, co se skrývá pod víkem vermikompostéru? Co všechno je ukryto v tělese skládky?  A jaká tajemství putují z našich WC na čistírnu odpadních vod? Přijďte opět letos navštívit stanoviště naše Ústavu zemědělské, potravinářské a environmentální techniky na Agronomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně v přízemí vstupní haly budovy Q a dozvíte se celou řadu nejrůznější tajemství odpadů a odpadového hospodářství.

100 a mnohem víc se Vám pokusí poodhalit a na Vaše otázky odpovědět i náš největší odborník Ing. Tomáš Koutný, Ph.D., kterému můžete dát svůj hlas v popularizační soutěži Noci vědců VŠEVĚD 2023.

Přijďte! Objevujte! Bavte se a poznávejte! Hlasujte!